11 Saat Çalışan Dizüstü..

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 6 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. Samsung'un yeni Netbook modeli olan N140 11 saat çalışıyor.


  N140 adlı mini Netbook Almanya’da düzenlenen IFA fuarında tanıtıldı. Farklı renklerde satışa sunulan Netbook 10.1 inç ekrana sahip ve sadece 1.2 kilogram ağırlığında. Samsung, N140 modelinin 11 saat boyunca çalışabileceğini de açıkladı. Eğer doğruysa bu süre oldukça etkileyici.

  Yeni N140, geçen sene satışa çıkartılan 5 saatlik pil ömrüne sahip NC10 modelinin yerini alacak.

  Netbooklar genel olarak bilgisayar dünyasında büyüyen bir kategori ve Samsung için işler oldukça iyi gidiyor. Netbook kategorisi, şirket içerisindeki en hızlı büyüyen ticaret kolu.

  Samsung'un aynı fuarda tanıttığı diğer ürünler ise şöyle;

  •YouTube videolarına ulaşım imkanı sağlayan yeni nesil Blu-ray oynatıcılar.

  • Cebe sığabilen büyüklüğüyle dikkat çeken HD kayıt ve videoları doğrudan YouTube’a yükleme özelliği sunan HMX U10 HD viedo kayıt cihazı.

  • ST1000 dijital fotoğraf makinası coğrafi konumları kaydetme, Bluetooth ve kablosuz internet ağlarına bağlanma özelliklerine sahip. Çekilen fotoğraflar Flickr ve Facebook’a doğrudan yüklenebiliyor.

  • ST550 dijital fotoğraf makinasında bir değil iki adet LCD ekran var. Bir tanesi arka taraftaki dokunmatik ekran. Ön tarafta da bir ekran bulunuyor. Böylece kendi fotoğrafınızı çekiyorsanız deneme yanılma yaparak fazla vakit kaybetmiyorsunuz.

  • R0, R1 ve M1 adlı üç yeni multimedya oynatıcıları da fuarda tanıtılan yeni Samsung ürünleri arasında. Samsung ‘değişik dosya formatlarının insanlar için sinir bozucu’ olduğu düşündüğünü ve video ya da ses çalıcısına eklemeden önce dosya formatlarını değiştirdiğini belirtiyor. Samsung’un yeni yazılımı kullanıcılara dosyaları kolayca farklı formatlara çevirme kolaylığı sağlayacak.
   
 2. Cevap: 11 Saat Çalışan Dizüstü..

  Pil ömrü güzelmiş güzel olmasınada fiyatı cebi yakar kesin
  Belki patron yılbaşı özel çekilişi yapıp bundan bir iki tane hediye eder :f30:
   
Yükleniyor...