100 lira taksitle bahçeli ev

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. 100 tl taksitle bahçeli ev 2010
  100 lira taksitle romanlara ev
  [​IMG]
  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan’ın yürüttüğü ‘’Roman açılımı’’na destek..
  Roman vatandaşların konut sorununu çözmek üzere özel projeler uygulanmaya karar verildi.

  TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Roman vatandaşların yoğun yaşadığı yerlerde, belediyelerle işbirliği halinde, az katlı bahçeli projeler uygulayacaklarını açıkladı. İlk uygulamalar Bursa Mustafa Kemal Paşa ve İstanbul Şile’de gerçekleştirilecek, konut sayısı belediyeler tarafından belirlenecek. Bayraktar ayrıca İzmir-Karşıyaka Belediyesi ile de görüştüklerini kaydetti.

  Konutların, Roman vatandaşlara, konuta oturduktan sonra başlamak üzere, 100 lira taksitle satılabileceğini belirten Bayraktar, ‘’Parasında değiliz, yeter ki bu vatandaşlarımız insanca yaşama kavuşsunlar’’ dedi. Roman vatandaşlar için yaşam alışkanlıklarına uygun olarak zemin 2 katlı, bahçeli veya 2-3 katlı projeler uygulanması planlanıyor. TOKİ’nin, Sulukule’de kentsel dönüşüm amacıyla uyguladığı ‘’Neslişah ve Hatice Sultan Mahalleleri Yenileme Projesi’’ çeşitli tartışmalara yol açmış, proje kapsamında, hak sahiplerine konut verilirken, kiracı olanlara da Taşoluk’taki konutlardan düşük taksitlerle satın alma imkanı sağlanmıştı. Ancak, bazı vatandaşlar, su, elektrik parasını, taksitlerini ödeyemedikleri gerekçesi ile bu konutları da satmış ve tekrar bölgede yaşamak istemişti. ‘’Sulukule Kültürü’’nün yok edilmek istendiğine ilişkin iddialar, uluslararası boyutlara da taşınmıştı.
    2. Cevap: 100 lira taksitle bahçeli ev

  kürt açılımı,roman açılımı :f20: şu açılım bizden başka herkese var :(
    3. Cevap: 100 lira taksitle bahçeli ev

  Bir kez yoğun ısrar üzerine eğlenmek için Sulukule'ye gitmiştik.:f40: En büyük geçim kaynakları gece düzenledikleri eğlenceler.Eğlencenin sınırlarını ve ikramları sen belirliyorsun.Değişik bir gece ve farklı insanlardı.En küçüğünden en büyüğüne hepsi ya çalgı çalıyor ya da göbek atıyor.:f30: