% 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

'Eğlence' forumunda RouGe tarafından 3 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. Diyanet işleri başkanlığı, diyanet vakfı tarafından çıkarılan "yaşayan hurafeler" isimli kitaptan ...

  *Zifaf gecesi gelin ve damat sabunla yıkanırsa, sabun acı olduğundan, sonra, aralarına acı ve ayrılık girer..(EN İYİSİ ARAP SABUNU)

  *Cenaze yıkanırken teneşirin altına dökülen su, bir şişeye doldurulup habersiz sarhoşa içirilirse, sarhoş içkiyi bırakır.(IYYYK İĞRENNÇ BE)

  *Dişi ağrıyan bir kişi mezarlığa gider, bir mezartaşını ısırır ve ardına bakmadan geri gelirse, diş ağrısı kesilir..(OLDU OLCAK BİDE KEMİRSİN)

  *Çocuk fıtıkla doğarsa, kilodu çalı ağacının bir dali yarılarak arasından geçirilirse fıtığı iyileşir.(KİLOT-FITIK NE ALAKA)

  *Kısa boylu kadın uğursuzdur. Aybaşılı kadın, bir bostandan geçerse sebzeleri kurutur.. Hamileyken yumurta yiyen kadının çocuğu yaramaz olur.(İYİ YA TOPTAN TÜM KADINLAR UĞURSUZDUR DE BARE)

  *Gelin, eve ilk geldiğinde kaynanasının iki bacağından içeri girerse hayatı boyunca saygılı olur.(HEHE UZUN EŞEK OYNASALAR OLMA MI )

  *Çocuk dünyaya geldikten sonra yıkanıp tuzlanır ve sofra altı bezine sarılırsa tok gözlü olur. Yeni doğan çocuk, bayram günü dişi eşeğe bindirilip küp etrafında dolaştırılırsa ömrü mutlu geçer.(EZİYET YAHU)

  *Bir evden ölü çıkarsa , o evdeki su kapları boşaltılmazsa, azrail tüm sulara elini değdiği için biri daha ölebilir..Ölü yıkandıktan sonra kazan çevrilmezse bir ölü daha olur (HALKA 2'NİN FARKLI VERSIYONU GİBİM)

  *Bazı türbelerin toprağından çıkan solucanları yiyen kadınların kısırlığı geçer. İlk çocuğun erkek olmasını istiyorsanız yatağa bir erkek çocuk yatırılır.(KOCASI YATIO YA BİDE ERKEK ÇOCUĞU MU LAZIM ALLAM YA)

  *Sünnet olan çocuğun fazlalığı cami avlusuna bırakılırsa, o çocuk dindar olur.(PİLAVA KONURSA NE OLUR?? KABUL İĞRENCİM)

  *Sürekli ağlayan çocukların kafası hafifçe bir camiinin dört duvarına vurulursa ağlaması şıp diye kesilir.(NE HAFİFİ Bİ GECİRECEN SOL KROSEYI BAK NASSI KUZU GİBİM OLUO)

  *Nikah yapılırken tavana ve tabana bıçak saplanırsa o yuva kötülüklerden korunur(SONRA AYNI BICAGI DAMADA SAPLARSAK NE OLUR ACEP?DENİİM)

  *Gerdek gecesi başarasız olan damat mezarlıkta dolaştırılırsa iyi motive olur.. Zifaf yatsı namazından sonra daha hayırlı olur.. (MOTIVE MI OLUR HEHE COK KOMIK HAZIR MEZARLIKTAYKEN İŞİNİ BİTİRİN ZATEN NE GEREK WAR CANIM BASARISIZ ADAM İŞTE)

  *Evde kalmış kızlar türbeye gidip "kilit açma" talimleri yaparsa, hemen kısmeti çıkar. (WALLA KALE KİLİT FABRİKASI BİLE AÇAMAZ 30 DAN SONRA KORKUN!)
    2. Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  hahaha iğrenç şeyLer bide haLkımız bunLara inanıyor ne haLLerdeyiz yazık vLLa haha =))
    3. Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  Ay daha neler vardır kim bilir :) Bir de kocasından şiddet gören kadınlar kocasına eşek dili yediriyomuş. Adam o günden sonra sus pus oluyomuş :)
    4. Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  Çoğu saçma yazık bunlara inanıp da uygulayanlara..
  Eminim cehaletten bir çok insan bunlara inanıyor..Allah yapanlara akıl-fikir versin.:(
    5. Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  Kitabı ayrıntılarıyla bilmiyorum ama eğer ki sadece bu hurafeler yer alıyorsa Diyanet'in yaptığı çok büyük bir yanlıştır bu. Bunları anlatmak yerine bunların yapılmaması gerektiğini anlatan kitaplar çıkarılması bu millet için daha uygundur.
    6. Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  Bu insanları anlamak zor... Ama cahil bırakılan halk inanmak ister ...
    7. Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  yuh Hindistan'da bu kadar yoktur kimbilir daha neler var :)
   


 8. rwA

  rwA


  Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  gülsemmi aglasammı bilemiyorum
    9. Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  teşekkürler:)
    10. Cevap: % 100 gerçekMİŞ !!! (KOMİK)

  garippppppppp.....
  :f73::f73::f73::f73::f73: