100 bin Memur Alımı Yapılacak

'Haberler' forumunda Wish tarafından 18 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. 2009 yılı memur alımları başlıyor.Devletin tam 100 bin memur alımı yapacak.Alım şartları ise KPSS’ye girmiş ve barajı geçmiş olmak. Memur olmak isteyenlere müjde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, memurluk hayali kuranlara müjdeyi verdi. Başesgioğlu, 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak KPSS ile bu yıl içinde sözleşmeli ve kadrolu memur olmak üzere yaklaşık 100 bin personel alımı olacağını söyledi.

  Temaslarda bulunmak, temel atmak ve açılış törenlerine katılmak üzere Kastamonu’ya gelen Bakan Başesgioğlu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KATSO) ziyaret ederek yeniden göreve seçilen yönetimi kutladı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başesgioğlu, bı yıl KPSS yapılacağını belirtirken telefonla Ankara’yı arayıp, yetkililerden bilgi aldı.

  GENÇLERE YENİ İMKAN

  Başesgioğlu, KPSS’nin bazen her yıl, bazen iki yılda bir yapıldığını hatırlatırken şöyle dedi: “Bu yıl yapılacak sınava yeni mezun olacak çocuklarımız da girip, başarılı olmaları halinde kamuda çalışma hakkı kazansın. 2008 yılında sınava girip puanını yükseltmek isteyen gençlerimize de böyle bir imkan tanımış oluyoruz. Hem puanı yükseltmek, hem de yeni mezun öğrenci çocuklarımızın sınava girmelerinin önünü açacak bir düzenleme.”

  2009 YILINDA KAMUYA 100 BİN PERSONEL ALINACAK

  Her yıl kamuya alınacak personeli açıklıyoruz. Merkezi bütçe olarak 21 bin civarında memur kadrosu açıklandı. Polis, sağlık ve diğer tekilatlarımıza sözleşmeli personel alınması sözkonusu. Yani bunu şöyle karşılaştırdığımız zaman, 90 ila 100 bin arasında sözleşmeli, hem de değişik adlarla personel alınacak. KPSS, ÖSYM ile görüşülerek 27-28 Haziran tarihlerinde olabilir dedi.
   
 2. Cevap: 100 bin Memur Alımı Yapılacak

  :f20:hmm hımm acaba benide alırlamı canım ne dersin evde oturmaktan artık :f9: