10 Mayıs 2010 Deniz Baykal istifa etti

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 10 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Deniz Baykal istifa etti

  10 Mayıs 2010 Deniz Baykal istifa etti

  CHP lideri Deniz Baykal yaptığı basın toplantısında istifa etti.Gündeme bomba gibi düşen video görüntüleri sonrası, Internet siteleri kitlenmişti. Deniz Baykal, bugünkü basın toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı..
  deniz baykal.jpg
    2. İnanmam ..2047 daha vardı ya:):)
    3. Savaşta her yol mübah değildir, ne olursa olsun böyle bir oyun oynanmamalıydı Deniz Baykal'a
  insanların özel hayatına saygı diye birşey var her ne kadar Türkiyede bu böyle olmasada
    4. CHP lideri Baykal, gizli kamera kayıtlarıyla ilgili bugün saat 13.30'da basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın açıklamaları şöyle:

  "* Günlerdir beklenen kararımı açıklıyorum. Bu kaset olayı bir komplodur.

  * Komplo hukuk dışı ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken, bazen haneye tecavüz edersiniz. Duvarlara gizli kameralar yerleştirirsiniz. İnsanların en korunaksız görüntülerini alırsınız kesersiniz biçersiniz montaj yaparsınız çarpıtırsınız.

  * Böyle yaparken de insan mahremiyetine tecavüz edersiniz. İnsanların şerefleri onların umurlarında değildir. Şantaj, ticari kazan için düzenlenmemiştir. Sİyaset için yapılmıştır. Ahlak ve vicdanlarına uygun bir siyaset.

  Yıllardır bekleyen bir kaset çıkmamış bir komplo icat edilmiştir. Cumhuriyeti hukukun üstünlüğüne sahip çıkan sivil diktaya karşı verilen mücadeledir.

  * Son iki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Komplo tazedir günceldir. İleri teknoolji ile tezgahlanan bu görüntüler, fütürsuzca bu kadar icra edilmesi iktidar olmadan mümkün değildir.İktidarın bilgisi dışında yapılamaz.

  * ABD'den Pensilvanya'dan aldığım destek mesajlarının samimiyetine inandığımı söylerim.

  * Üzülenlere söyleyecek bir şeyim var. Ahlaksız komplolar diyerek komployu savunamazsınız. Komplocuya hayat alanı açanlar "çok ayıp..." diyenlerdir.

  * Bu komplolara itibar edenlerin nereye kadar gidebilecekleriniş hep beraber göreceğiz. Bu tablo karşısında bane de teslim olamayacağım.

  * Kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bedeli varsa ve bu bedel CHP'den ayrılmaksa bu bedeli öderim.

  * Benim istifa etmem kaçmak anlıma gelmez. Tam tersine meydan okumadır.

  * İstifa ediyorum. Bunun hedefi ben değilim, CHP'dir. Benim isitfa kararım Türkiye'yi CHP'yi yeniden tanzim etmek isteyenlere imkan verecektir.

  * Yalansız duruş sergilemek sadece benim işim olmamalı. Umarım bu yaşananlar ve benim istifam yeni bir başlangıç olur.

  * Umarım şerden bir iyilik çıkar, doğru dürüstlük kazanır. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum. Siz de hakkınızı helal edin.

  Baykal yazılı olarak hazırladığı konuşmayı tamamladıktan sonra hiçbir soruya imkan vermeden ayrıldı.
    5. Cevap: Deniz Baykal istifa etti

  hak yerini buldu.
  bu gider daha kötüsü gelir ama :S
    6. Cevap: Deniz Baykal istifa etti

  Gerçekten Ya İnanamıyorum İnanılmaz Bişe..
    7. Türkiye buna benzer ne olaylara şahitlik yaptı. Nice siyasi, sanatçı, ilim adamı, bilim adamı, din adamı, manken, oyuncu, sunucu vs. aynı yöntemle sinsice sırtından vurulmadı mı?
  Ama zaman herşeyin üstesinden gelirdi. Bana kalırsa Deniz Baykal istifa etmekle hata etti amaca ulaşmak isteyenler başardı. Bu sözlerim Deniz Baykal olduğu için yada CHP lideri olduğu için değil onun durumunda kim olursa olsun aynı şeyleri düşünür ve yazardım.
    8. Deniz Baykal'ın istifa etmesi sadece güven tazelemek amaçlı geliyor bana.
  CHP'nin ilk kurultayında yine başkan olacaktır.
  Ama gerçekten tekrar başkan olmasa, bu, AKP'nin ciddi oy kaybına uğraması demektir.
  Diğer taraftan da CHP'nin oylarını artıracağı anlamına gelir.
  Her ne şekilde olursa olsun, umarım bu karar ülkemiz ve Türk Siyaseti için hayırlı olur.
    9. Gerçekten şok...Ancak açık dille yalanlamaması kötü bence...Onun dışında chp den tamamen elini çekecek değil elbette.Mutlaka perde arkasından yönetecektir...Hayırlısı olsun...
    10. vayyyyyy be Oo hiç aklima gelmezdi, tabiki bakalim kim geçecek yerine???!!!!
    11. Cevap: Deniz Baykal istifa etti

  ilişkiye girdiği kadın normal bir kadın değil ki evli barklı bir milletvekili. baykal en azından karısından ve vekilden özür dileyebilirdi.

  akpnin oyları düşecek gerçekci bir yaklaşım değil. chpnin oylarının sarıgül hareketine kayacağını düşünüyorum. birçok kişi sarıgülün türk solunda yeni bir soluk getireceğine inanıyor.

  dyp, mhp, anap oylarının genç partiye kaydığı gibi bence chp oyları türkiye değişim hareketine kayacak.